Projekt wnętrza w kamienicy -w kremie i złocie

Projekt w specyficznej tkance kamienicy w odrestaurowanej zabudowie przy ul. Śląskiej w Szczecinie.

Projekt oparł się na wyburzeniu i zastosowaniu podciągu między holem a salonem, dzięki temu uzyskaliśmy otwartą przestrzeń, strefa kuchenna została otwarta na salon, między słupami została wyburzona ściana.

Łazienka została wydzielona ścianą działową murowaną o łamanej formie. Wyszliśmy tu od układu funkcjonalnego, trudna tkanka historyczna po licznych analizach dała zamierzony efekt.

Słupy konstrukcyjne w salonie rewelacyjnie zadziałały jako przestrzeń wydzielającą kuchnię. Zmieściliśmy wszystko czego potrzebowali inwestorzy. Piękna i wyjątkowa  długa wyspa okalająca słupy była od samego początku marzeniem inwestorki, i dopięliśmy wszelkich starań, aby i tak się stało. Wyspa to główne miejsce do przygotowywania posiłków, jest elegancka i praktyczna. Druga część zabudowy znajduję się na ścianie, z małym blatem roboczym i strefą do gotowania.

Salon posiada wykusz, który swoimi wymiarami idealnie pasował na wstawienie w tą przestrzeń stołu jadalnianego.

Stół wybrany o kształcie elipsy, forma ta pięknie się wpisała w te miejsce.

Duże jego wymiary, pozwalają na  celebrowanie posiłku z rodziną w pięknie doświetlonym miejscu oknem i dwoma parami wysokich drzwi. Naturalne światło dzienne pojawia się z trzech stron i pada na stół.

Za kuchnią widzimy piękne podwójne drzwi, które prowadzą do sypialni z dużym kolonialnym łóżkiem z pięknym pikowanym zagłówku.

W wykuszu przeznaczyliśmy przestrzeń na szezlong, idealne miejsce do czytania książek i gazet. Nad nim zaprojektowaliśmy wyjątkowy sufit podświetlany drobnymi lampkami, który daje magiczny klimat. Tuż przy sypialni znajduję się zaprojektowana garderoba, otwarta, według życzenia inwestora, z wydzieloną przestrzenią pod indywidualne potrzeby.

Łazienka kąpielowa została poddana strefowaniu, dzięki temu że na końcu znajduje się podest, zyskała optycznie lepsze wymiary.

Został zaprojektowany prysznic i wanna w pięknej zabudowie drewnopodobnej, nawiązującej łukami do charakteru całego mieszkania.

Mała łazienka jest bardzo prezentacyjna, spora ilość marmurów oraz zgrabna umywalka nadaje elegancji.

Podkreślają to również piękne lustra i lampy.

Stylistycznie wnętrze miało się opierać na jasnych kolorach, kremach, szczotkowanym, i pikowanych formach. Łazienka miała nawiązywać swoim charakterem do prywatnego spa, według szczegółowych wytycznych.

W takim wnętrzu nie mogła zabraknąć dwóch materiałów- marmuru jak i drewna, też tak postąpiliśmy. W kuchni użyliśmy przepiękny spiek firmy Laminam-kolor Emperador, w brązowych odcieniach.

Na kuchni pięknie prezentują się  fronty o delikatnej strukturze tłuczonego złota.

Jasne panele winylowe na podłodze i  delikatne barwy tkanin stworzyły bardzo przytulne ale zarazem ekstrawaganckie wnętrze, o luksusowym charakterze.

Wnętrze tego apartamentu wykonane dla eleganckich i dojrzałych inwestorów, którzy będą celebrować swój wolny czas w jesieni życia.